Co je vlastně Clubhouse?
Clubhouse si svou pověst založil na exkluzivitě. Síť v betaverzi existuje sotva 8 měsíců. Abyste se mohli dostat dovnitř, nestačí se registrovat. Musíte dostat od někoho pozvánku. Když vás někdo pozve, máte pak k dispozici další 2, kterými můžete rozšířit počet uživatelů této exkluzivní sítě.
Hromadný podcast
Celá sociální síť, která se loni začala šířit z amerického Silicon Valley, tak vlastně připomíná podcast naživo, kde nejsou aktivní pouze moderátor a host, ale několik lidí, kteří se mění a sdílejí své názory a poznatky k určitému tématu. Živé konverzace v „Klubovně“ si tedy užijí hlavně příznivci rádia nebo podcastů, tedy služeb, které jsou založené na poslechu audia. Přidanou hodnotou je fakt, že mluvit může každý přihlášený.

Když se člověk dostane do konkrétní relace, vidí vedle názvu zároveň i diskutující. Následně je vidět i přehled všech posluchačů. Dnes se na skupinách pohybuje kolem 50-100 lidí a vždy kolem 10 diskutujících. Člověk se může z publika přihlásit ke slovu a po schválení adminem dané skupiny se může přidat mezi diskutující.
Místnosti (Rooms)
Základní princip Clubhouse je vytvoření místnosti (room) – mohou být pojmenované – neveřejných uzavřených (kam pozvete vybrané lidi, nikde nejsou vidět) a veřejných kam může vstoupit kdokoliv nebo určených pro vaše sledující
Clubhouse invite pozvánka
V tuto chvíli se do aplikace nemůžete dostat jinak než přes pozvánku. Pokud používate iPhone, můžete si aplikaci stáhnout, vytvořit uživatelské jméno a čekat, jestli vás někdo pozve na kus řeči. Aplikace nicméně plánuje rozšíření i mimo uživatele Applu – i na Android. Zatím se tak ale nestalo ze dvou důvodů: Clubhouse chce vybudovat komunitu uživatelů pomalu a také chce vytvořit funkce, které budou připraveny na nápor uživatelů.
Clubhouse je prostě další sociální síť. Využívá trendu podcastů, ale dává vám zcela jiný zážitek. Jediné, co v ní můžete sdílet, je váš hlas a vaše názory.
Tomáš Pflanzer